Osvienčim

Osvienčim vstupné

Vstupné do Osvienčimu cenníkNa tejto stránke nájdete informácie o tom o tom aké je vstupné pre dospelých a vstupné pre deti do Osvienčimu pre rok 2023.

  • bez sprievodcu je možné navštíviť koncentračný tábor aj bezplatne, avšak v čase od 10.00 hod až do 15.00 je možný iba platený vstup so sprievodcom
  • výklady sprievodcu sú väčšinou v angličtine, poľštine, nemčine, francúzštine, taliančine a španielčine
  • výklady pre individuálne návštevy sú v júli a auguste aj v slovenčine (11.00 hod a 13.00 hod) a v češtine (10.00 hod, 12.00 hod a 14.00 hod)
Jazyk a kategória Cena vstupného
Bez sprievodcu (mimo 10:00 – 15:00 hodiny) zadarmo
Poľský jazyk – dospelý 75 PLN (cca. 17 €)
Poľský jazyk – študent do 26 rokov 65 PLN (cca. 14,50 €)
Cudzí jazyk – dospelý 85 PLN (cca. 19 €)
Cudzí jazyk – deti a študent do 26 rokov 65 PLN (cca. 14,50 €)

Odporúčame vám, aby ste si vopred a v dostatočnom predstihu zakúpili vhodnú prehliadku. Tým si zaistíte voľbu najvhodnejšieho času na prehliadku a zároveň budete mať istotu.

Pretože počas letných mesiacov na vás v Osvienčime čakajú denné limity na vstup, následne dlhé rady na vstup a nedostatok lístkov vám môže strpčiť návštevu múzea, prípadne sa tam vôbec ani nedostanete.

Do areálu koncentračného tábora v Osvienčime nesmiete isť s batohom na chrbte. Povolená je iba malá taštička cez rameno.

Ak sa pokúsite ruksak preniesť/prepašovať, pozorná ochranka vás bez milosti pošle preč.

Prehliadka Osvienčimu trvá aj s výkladom okolo cca 2 hodiny, budete teda potrebovať iba malú fľašku s pitím, prípadne fotoaparát.

Jesť v areály je zakázané, ale počas prehliadky miest, kde sa odohrávali všetky možné až nepredstaviteľné hrôzy, je jedlo skutočne to posledné, na čo máte chuť.

Related Articles

Back to top button