Osvienčim

Osvienčim vstupné

Vstupné do Osvienčimu cenníkNa tejto stránke nájdete informácie o tom o tom aké je vstupné pre dospelých a vstupné pre deti do Osvienčimu pre rok 2024.

  • bez sprievodcu je možné navštíviť koncentračný tábor aj bezplatne, avšak v čase od 10.00 hod až do 15.00 je možný iba platený vstup so sprievodcom
  • výklady sprievodcu sú väčšinou v angličtine, poľštine, nemčine, francúzštine, taliančine a španielčine
  • výklady pre individuálne návštevy sú v júli a auguste aj v slovenčine (11.00 hod a 13.00 hod) a v češtine (10.00 hod, 12.00 hod a 14.00 hod)
Jazyk a kategória Cena vstupného
Bez sprievodcu (mimo 10:00 – 15:00 hodiny) zadarmo
Poľský jazyk – dospelý 75 PLN (cca. 17 €)
Poľský jazyk – študent do 26 rokov 65 PLN (cca. 14,50 €)
Cudzí jazyk – dospelý 85 PLN (cca. 19 €)
Cudzí jazyk – deti a študent do 26 rokov 65 PLN (cca. 14,50 €)

Odporúčame vám, aby ste si vopred a v dostatočnom predstihu zakúpili vhodnú prehliadku. Tým si zaistíte voľbu najvhodnejšieho času na prehliadku a zároveň budete mať istotu.

Pretože počas letných mesiacov na vás v Osvienčime čakajú denné limity na vstup, následne dlhé rady na vstup a nedostatok lístkov vám môže strpčiť návštevu múzea, prípadne sa tam vôbec ani nedostanete.

Do areálu koncentračného tábora v Osvienčime nesmiete isť s batohom na chrbte. Povolená je iba malá taštička cez rameno.

Ak sa pokúsite ruksak preniesť/prepašovať, pozorná ochranka vás bez milosti pošle preč.

Prehliadka Osvienčimu trvá aj s výkladom okolo cca 2 hodiny, budete teda potrebovať iba malú fľašku s pitím, prípadne fotoaparát.

Jesť v areály je zakázané, ale počas prehliadky miest, kde sa odohrávali všetky možné až nepredstaviteľné hrôzy, je jedlo skutočne to posledné, na čo máte chuť.

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.com team – Your Krakow Experts
Back to top button