Rady a tipy

Počasie Krakov

V tomto príspevku sa dočítate aké je počasie v Krakove počas celého roka a počas jednotlivých ročných období.

Mesto Krakov má vlhké kontinentálne podnebie. Podnebie v Krakove je ovplyvnené jeho polohou v hlbokom vnútrozemí a má výrazné teplotné rozdiely medzi ročnými obdobiami.

Počasie Krakov

Priemerné teploty v letnom období sú v Krakove:

  • v júni 16,9 °C
  • v júli 19 °C
  • v auguste 18,5 °C

V zime sú priemerné teploty najnižšie v januári -2,1 °C, v decembri -0,9 °C a vo februári -0,6 °C. Priemerná ročná teplota v Krakove je 8,7 °C. Priemerná denná teplota je najvyššia v júli 24,6 °C a najnižšia v januári 1,2 °C. Priemerné nočné teploty sú najvyššie aj v júli 13,4 °C a najnižšia v januári -5,3 °C.

V lete sú teploty v Krakove často vyššie ako 25 ° C a občas dokonca aj vyššie ako 30 °C. Kým v zime klesá teplota v noci na -5 °C a počas veľmi chladných nocí môže teplota klesnúť až na -15 alebo -20°C.

Najvyššia teplota bola v Krakove nameraná 30. júna 1833, a to 38,4 °C a naopak najnižšia teplota bola v Krakove nameraná 10. februára 1929, a to -38,1 °C.

Prečítajte si aj:

Zima v Krakove

Najviac zrážok spadne v Krakove v júni (v priemere 86,4 mm) a v júli (v priemere 87,9 mm). Najviac dní so zrážkami má december, a to 17. Približne okolo šestnásť dní so zrážkami majú november, január a február.

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.com team – Your Krakow Experts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button