Osvienčim

Ako sa dostať z Krakova do Osvienčimu?

OsviencimPotrebujete sa dostať z Krakova do Osvienčimu? V tomto článku vám poskytneme pár rád, ako tak učiniť čo najlacnejšie a najefektívnejšie.

Osvienčim je významnou poľskou turistickou destináciou, známou hlavne vďaka koncentračným táborom Auschwitz I Auschwitz II ktoré dodnes navštevuje množstvo turistov.

Osvienčim je od Krakova vzdialený približne 60 kilometrov. Na tejto trase je viacero možných variant z ktorých si môžete vybrať ako sa z Krakova do Osvienčimu dostať podľa vašich preferencií. Môžete ísť buď autom, autobusom alebo vlakom.

Spôsoby ako sa dostať do Osvienčimu z Krakova

Cesta autom

  • BlaBlaCar je cestovateľskou aplikáciou vďaka ktorej sa dokážete spojiť so šoférom cestujúcim práve na miesto vami vyhľadávanej destinácie. Cesta trvá približne 1 hodinu a 20 minút a zaplatíte za ňu niečo okolo 13 PLN (3€). 
  • Cesta taxíkom je drahšou a komfortnejšou variantou. Trvá menej ako 1 hodinu a zaplatíte za ňu 212-276 PLN (50-65€). Dostupné sú rôzne taxi služby ako napríklad Radio Taxi Wawel, Dwójki Radio Taxi alebo MPT Radio Taxi.
  • Cesta vlastným autom trvá taktiež menej ako 1 hodinu a odhadované výdaje sa môžu pohybovať v cene 25-42 PLN (6-10€) záleží od trasy a spotreby daného auta.

Cesta autobusom

  • Busfor ponúka pravidelnú linku autobusom trvajúcu 1 hodinu a 25 minút ktorá stojí 15 PLN (3,50€).
  • Flixbus, ktorý je známy po celej Európe vďaka svjoim zvýhodneným cenám oproti konkurencii, ponúka rovnakú linku za cenu od 4,25 PLN (1€) v prípade zakúpenia v dostatočnom predstihu. Ceny sa šplhajú do výšky 17 PLN (4€). Flixbus taktiež ponúka zľavové kuponý v hodnote 15-20% ktoré sú ľahko dostupné na internete.

Cesta vlakom do Osvienčimu

Cesta vlakom

  • Polregio ponúka pravidelnú vlakovú linku z Krakova do Osvienčimu ktorá trvá v priemere do 2 hodín a lístok si môžete zakúpiť za cenu 10 PLN (2,35€).

Ako sa dostať z Osvienčimu do Krakova

Cesta z Osvienčimu do Krakova je taktiež možná všetkými zo spoločností za ceny totožné ako pri ceste do Osvienčimu.

Všetky tieto spoločnosti ponúkajú rovnako aj mobilnú aplikáciu či už na Obchode Play pre zariadenia Android alebo v AppStore pre zariadenia Apple.

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.org team – Your Krakow Experts
Back to top button