Rady a tipy

Ako sa dostať do soľnej bane Wieliczka z Krakova

Soľná baňa Wieliczka je jedna z najzaujímavejších baní tohto typu v Poľsku. Toto miesto je aj z celoeurópskeho pohľadu celkom unikátne. V tomto článku nájdete možnosti, ako sa čo najjednoduchším spôsobom dostať do soľnej bane Wieliczka z Krakova.

Bus Salt Mines from Krakow

Soľná baňa Wieliczka a ako sa k nej dostať z Krakova

Toto zaujímavé múzeum Soľná baňa Wieliczka sa nachádza cca 15 km od centra Krakova a dá sa k nemu dostať niekoľkými spôsobmi buď autobusom, vlakom alebo osobným autom.

1. Cesta autobusom

Ak sa chcete dostať do Wieliczky autobusom tak je to možné. Autobus, ktorý na tejto trase jazdí má číslo 304 a odchádza priamo z centra Krakova do mesta Wieliczka.

  • Tento autobus odchádza z autobusovej zastávky v centre mesta zvanej – Dworzec Główny Zachód.
  • Autobusy odchádzajú od pondelka do piatku každých 15 minút. V sobotu a nedeľu však premávajú len každú pol hodinu.
  • Vystúpte na zástavke Wieliczka Kopalnia Soli.
  • Následne musíte prejsť 500 metrov na ulicu Daniłowicza 10, kde sa nachádza vchod do múzea.

Cena lístka na autobus je 4,60 PLN. Vstupenky do soľnej bane Wieliczka je možné zakúpiť v predajných automatoch – kde môžete platiť aj v hotovosti alebo kartou.

mapa ako cestovať do soľnej bane Wieliczka

Prečítajte si aj článok: Ako sa dostať z Krakova do Osvienčimu?

2. Cesta vlakom

Ak sa chcete dostať do soľných baní z Krakova vlakom tak je to možné tiež. Potrebujete si kúpiť lístok na vlak a to najlepšie na hlavnej stanici v Krakove pri pokladni alebo v automate na lístky.

  • Lístok na vlak z Krakova si kúpte do stanice Wieliczka Rynek-Kopalnia.
  • Vlaky do mesta Wieliczka Rynek-Kopalnia premávajú zhruba každých 30 minút.
  • Toto vlakové spojenie je aj označené číslom SKA1.
  • Cesta bude trvať 25 minút.
  • Cena lístku je okolo 4 PLN.
  • Z vlakovej zastávky Wieliczka Rynek-Kopalnia choďte asi 600 metrov na ulicu 10 Daniłowicza, kde sa nachádza vchod do múzea.

Cesta vlakom je najrýchlejšie, najlacnejšie a najpohodlnejšie riešenie, ako sa dostať do soľnej bane Wieliczka z Krakova.

 

Prečítajte si aj:

Krakov SKA1 vlaková mapa do soľnej banecestovanie poľským vlakom

3. Cesta požičaným autom

Do soľných baní sa z Krakova ľahko dostanete aj autom alebo súkromným transferom. Pokiaľ ide o starostlivosť o životné prostredie, odporúčame napríklad prenajom elektrického auta, ktoré si môžete prenajať buď na letisku alebo v centre mesta.

Požičanie vlastného auta vám zabezpečí pohodlie a zbaví vás čakania na autobus alebo vlak. Ďalšou výhodou je to, že elektrické vozidlá v Krakove majú privilégium parkovania a pohybu po meste kvôli tomu, že nevypúšťajú škodlivé CO2 emisie a iné výfukové plyny.

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.org team – Your Krakow Experts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button