Rady a tipy

Crazy komunistická prehliadka Krakova na trabante

Keď budete v Krakove, tak musíte navštíviť časť Nowa Huta – bývalé komunistické mesto vytvorené za účelom dodávania ocele pre sovietsky priemysel. Odporúčame vám aj absolvovať prehliadku tejto časti Krakova a to takzvanú: Crazy Communism Tour na Trabante.

Vďaka tejto prehliadke Krakova si pozriete život povojnovej – komunistickej éry v Poľsku. Nowa Huta sa nachádza na severovýchode Krakova. Dnes je to okres Krakova. V minulosti však bolo toto mesto oddelené.

Postavené bolo tesne po 2. svetovej vojne, Sovietmi, aby zásobovalo priemysel oceľou. Nowa Huta bola vytvorená sovietskymi architektmi a plánovačmi, kde je pri vysokých betónových budovách cítiť komunistický brutalizmus.

Krakov Communism Tour

Prehliadka Krakova na Trabante

Nowa Huta sa dnes začala transformovať z brutalizmu na modernizmus, ale napriek tomu tu budete cítiť starú atmosféru. Túto trasu si prejdete na starom aute Trabant. V minulosti boli trabanty v Poľsku veľmi populárne.

Počas prehliadky uvidíte, ako bolo mesto modelované, so stovkami bytov pre pracovníkov Oceliarne Nowa Huta. V Starom Meste v Krakove môžete vidieť väčšinou miestny turistický produkt, nie ľudí, ktorí tam skutočne žijú. Ale v Novej Hute máte jedinečnú šancu vidieť skutočný život Poľska.

Sprievodca vás prevedie rôznymi oblasťami a miestami – budete mať možnosť navštíviť komunistickú reštauráciu a Milk Bar. Kde sa dá kúpiť obed za 3 eurá.

Komunistická prehliadka krakova na trabante

Návšteva oceliarne a degustácia vodky

Najdôležitejším miestom prehliadky je návšteva oceliarne Tadeusza Sendzimira – v minulosti to bola Leninova oceliareň. V minulosti v nej pracovalo viac ako 40 000 ľudí.

Táto prehliadka je ako stroj času do minulosti – sprievodca vás zavedie do jedného bytu, ktorý sa od 60 rokov nezmenil, kde uvidíte propagandistické plagáty, čiernobiely staromódny televízor, sklenené skrinky s drobnosťami, žiadnu teplú vodu z vodovodu, staré noviny atď. V určitom okamihu vám budú ponúknuté aj kyslé uhorky a vodka.

Čo zahŕňa Crazy komunistická prehliadka Krakova na trabante:

  • Súkromná 3-hodinová prehliadka s vyzdvihnutím
  • Cestovanie v staromódnom aute Trabant
  • Anglicky alebo poľsky hovoriaci miestny sprievodca z Nowej Huty
  • Návšteva v staromódnej reštaurácii a Milk Bare
  • Prehliadka skutočných komunistických predmetov v bytoch Nowa Huta
  • Ochutnávka vodky

Prehliadka Krakova Oceliareň Nowa Huta

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.com team – Your Krakow Experts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button