Rady a tipy

Zábavný park Energylandia

Energylandia je najväčší zábavný park v Poľsku. Tento park ponúka rôzne atrakcie a aktivity. Je to jeden z najobľúbenejších adrenalínových parkov v celej Európe.

Energylandia park

Energylandia park sa nachádza v meste Zator, západne od Krakova. Jednoducho tam môžete docestovať autom alebo autobusom. Energylandia má vlastnú autobusovú linku z hlavnej autobusovej stanice v Krakove.

Energylandia biggest rollercoaster
Source: https://energylandia.pl/

Energylandia park je rozdelený do 6 zón:

 • Krajina rozprávok
 • Rodinná zóna
 • Extrémna zóna
 • Vodný park
 • Dračie mesto
 • Aqualantis

 

Krajina rozprávok

Je to zóna snov pre deti – kde sa stretnú so všetkými obľúbenými postavami z príbehov a rozprávok.

Krajina rozprávok je svet kreslených filmov, kde vy a vaše deti uvidíte dobrodružstvá rôznych úžasných postáv, hrdinov, domácich zvierat a mnohých magických tvorov. Je to bezpečná zóna pre malé deti, kde môžu používať kolotoče, mini podložky alebo dokonca lietadlá a autá.

Fairy Tales Krakow Amusement Park
Source: https://energylandia.pl/

Rodinná zóna

Táto zóna je určená pre zábavu s celou rodinou. Stále tu ale existuje niekoľko atrakcií s minimálnou výškou 140 cm.

V tejto zóne sa môžete zabaviť na horských dráhach, ktoré nie sú také strašidelné, a skôr rodinné, než adrenalínové horské dráhy, ktorú nájdete v inej zóne parku Energylandia. Pre rodiny je k dispozícii autodróm formuly 1, vyhliadkový vlak a vodné jazdy.

 

Extrémna zóna

Extrémna zóna je určená pre ľudí, ktorí milujú adrenalín, a pre tých, ktorí sa tam radi stretnú so strachom. Je to zábavná a vzrušujúca zóna pre väčšinu návštevníkov. Extrémna zóna je najobľúbenejšia zóna v celom parku Energylandia, kde mládež a starší ľudia hľadajú zábavu a niečo, čo prináša silné emócie.

V tejto zóne nájdete viac ako 10 rôznych extrémnych atrakcií, obrovské kyvadlo, najrýchlejšie a najväčšie horské dráhy v Poľsku, 40 metrový vesmírny posilňovač s rýchlosťou 100 km/h, Megacoster Hyperion – najväčší a najrýchlejší v celej Európe [142 km/h ] alebo aj vodnú dráhu.

Extreme rolercoaster Krakow
Source: https://energylandia.pl/

Vodný park

Vodný Park je tropický ostrov s množstvom vodných atrakcií. Big Milk Water Park – je miesto pre zábavu a odpočinok. Kde môžete relaxovať v tieni pod slnečníkom a vaše deti sa budú baviť vo vode, ale pritom stále sú pod dohľadom plavčíkov.

Celé miesto vyzerá ako exotický ostrov s čistou a krištáľovou vodou.

Tropical Fun je miesto, kde si užijete veľa zábavy na 14 rôznych toboganoch, ktoré sú vytvorené pre rôzne vekové skupiny a s rôznym stupňom obtiažnosti. Niektoré z nich sú pomalé, niektoré relaxačné a iné bláznivé a extrémne.

 

Exotic Fun zóna je najväčší otvorený aquapark v Poľsku. Táto zóna aquaparku funguje väčšinou len v lete, kvôli priaznivým podmienkam.

Dračie mesto

Je to jeho fantasy park, ktorý vyzerá ako vytvorený priamo zo Zaklínača, Harryho Pottera alebo Pána prsteňov.

Cesta a ulice vyzerajú ako zo stredovekých gotických príbehov, s úžasnou architektúrou a hradom Celú atmosféru doplňujú ešte rôzne pochodné a dekorácie, vďaka ktorým si toto mesto drakov zamilujete.

Najväčšou atrakciou je drevená dráha Zadra – najvyššia drevená dráha na svete s rýchlosťou 121 km/h. Táto zóna je cesta do stredovekého fantasy sveta rozprávok, mágie a drakov.

 

Aqualantis

Aqualantis je najnovšia časť Energylandie, ktorá bola otvorená v roku 2021. Je to zóna, kde objavíte starovekú Atlantídu. Abyssus je najväčšia atrakcia a chrám boha mora, kde na člnoch môžete objaviť toto tajomné morské kráľovstvo.

Budete si musieť dať pozor, aby ste nezobudili spiaceho morského boha, a prežili svoju cestu k vyriešeniu tajomstva Abyssu.

Aqualantis in Krakow Energylandia
Source: https://energylandia.pl/

 

Energylandia amusement park
Source: https://energylandia.pl/

Ako sa dostať do Energylandie

Energylandia sa nachádza v meste Zator neďaleko Krakova na ulici Aleja 3 Maja.

Na toto miesto sa ľahko dostanete autom, ktoré si môžete požičať aj v Krakove. Alebo môžete ísť autobusom z hlavnej autobusovej stanice v Krakove. Autobusy do Energylandie premávajú každú hodinu.

Otváracie hodiny Energylandia v Poľsku

Energylandia je otvorená denne od 10:00 do 20:00. Myslíte ale aj nato, že vidieť a vyskúšať všetko, čo chcete, bude trvať niekoľko hodín, takže by nebolo múdre prísť až niekedy podvečer. Váš lístok vám umožnil vyskúšať si všetko, čo je v parku.

Vezmite si plavky a pripravte sa na vodné radovánky. Výlet do Energylandie by ste si mali naplánovať od rána, aby ste si mohli všetko vyskúšať. V parku si môžete užiť bezpečnú zábavu, dobrodružstvo a čas na odpočinok a dobré jedenie. V Energylandií nájdete množstvo rozličných dobrých reštaurácií a jedál.

 

Tipy na cestu do Energylandie

 • naplánujte si podrobne svoj deň a príďte skôr
 • ak máte strach z extrémnych dráh, mali by ste ich radšej vynechať
 • do Energylandie môžete prísť autom a jednoducho zaparkovať na parkovisku
 • zoberte si aj plavky
 • deň pred návštevou parku nepite alkohol
Energylandia Water Park
Source: https://energylandia.pl/

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.com team – Your Krakow Experts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button