Rady a tipy

Zábavný park Energylandia

Energylandia je najväčší zábavný park v Poľsku. Tento park ponúka rôzne atrakcie a aktivity. Je to jeden z najobľúbenejších adrenalínových parkov v celej Európe.

Energylandia park

Energylandia park sa nachádza v meste Zator, západne od Krakova. Jednoducho tam môžete docestovať autom alebo autobusom. Energylandia má vlastnú autobusovú linku z hlavnej autobusovej stanice v Krakove.

Energylandia biggest rollercoaster
Source: https://energylandia.pl/

Energylandia park je rozdelený do 6 zón:

 • Krajina rozprávok
 • Rodinná zóna
 • Extrémna zóna
 • Vodný park
 • Dračie mesto
 • Aqualantis

 

Krajina rozprávok

Je to zóna snov pre deti – kde sa stretnú so všetkými obľúbenými postavami z príbehov a rozprávok.

Krajina rozprávok je svet kreslených filmov, kde vy a vaše deti uvidíte dobrodružstvá rôznych úžasných postáv, hrdinov, domácich zvierat a mnohých magických tvorov. Je to bezpečná zóna pre malé deti, kde môžu používať kolotoče, mini podložky alebo dokonca lietadlá a autá.

Fairy Tales Krakow Amusement Park
Source: https://energylandia.pl/

Rodinná zóna

Táto zóna je určená pre zábavu s celou rodinou. Stále tu ale existuje niekoľko atrakcií s minimálnou výškou 140 cm.

V tejto zóne sa môžete zabaviť na horských dráhach, ktoré nie sú také strašidelné, a skôr rodinné, než adrenalínové horské dráhy, ktorú nájdete v inej zóne parku Energylandia. Pre rodiny je k dispozícii autodróm formuly 1, vyhliadkový vlak a vodné jazdy.

 

Extrémna zóna

Extrémna zóna je určená pre ľudí, ktorí milujú adrenalín, a pre tých, ktorí sa tam radi stretnú so strachom. Je to zábavná a vzrušujúca zóna pre väčšinu návštevníkov. Extrémna zóna je najobľúbenejšia zóna v celom parku Energylandia, kde mládež a starší ľudia hľadajú zábavu a niečo, čo prináša silné emócie.

V tejto zóne nájdete viac ako 10 rôznych extrémnych atrakcií, obrovské kyvadlo, najrýchlejšie a najväčšie horské dráhy v Poľsku, 40 metrový vesmírny posilňovač s rýchlosťou 100 km/h, Megacoster Hyperion – najväčší a najrýchlejší v celej Európe [142 km/h ] alebo aj vodnú dráhu.

Extreme rolercoaster Krakow
Source: https://energylandia.pl/

Vodný park

Vodný Park je tropický ostrov s množstvom vodných atrakcií. Big Milk Water Park – je miesto pre zábavu a odpočinok. Kde môžete relaxovať v tieni pod slnečníkom a vaše deti sa budú baviť vo vode, ale pritom stále sú pod dohľadom plavčíkov.

Celé miesto vyzerá ako exotický ostrov s čistou a krištáľovou vodou.

Tropical Fun je miesto, kde si užijete veľa zábavy na 14 rôznych toboganoch, ktoré sú vytvorené pre rôzne vekové skupiny a s rôznym stupňom obtiažnosti. Niektoré z nich sú pomalé, niektoré relaxačné a iné bláznivé a extrémne.

 

Exotic Fun zóna je najväčší otvorený aquapark v Poľsku. Táto zóna aquaparku funguje väčšinou len v lete, kvôli priaznivým podmienkam.

Dračie mesto

Je to jeho fantasy park, ktorý vyzerá ako vytvorený priamo zo Zaklínača, Harryho Pottera alebo Pána prsteňov.

Cesta a ulice vyzerajú ako zo stredovekých gotických príbehov, s úžasnou architektúrou a hradom Celú atmosféru doplňujú ešte rôzne pochodné a dekorácie, vďaka ktorým si toto mesto drakov zamilujete.

Najväčšou atrakciou je drevená dráha Zadra – najvyššia drevená dráha na svete s rýchlosťou 121 km/h. Táto zóna je cesta do stredovekého fantasy sveta rozprávok, mágie a drakov.

 

Aqualantis

Aqualantis je najnovšia časť Energylandie, ktorá bola otvorená v roku 2021. Je to zóna, kde objavíte starovekú Atlantídu. Abyssus je najväčšia atrakcia a chrám boha mora, kde na člnoch môžete objaviť toto tajomné morské kráľovstvo.

Budete si musieť dať pozor, aby ste nezobudili spiaceho morského boha, a prežili svoju cestu k vyriešeniu tajomstva Abyssu.

Aqualantis in Krakow Energylandia
Source: https://energylandia.pl/

 

Energylandia amusement park
Source: https://energylandia.pl/

Ako sa dostať do Energylandie

Energylandia sa nachádza v meste Zator neďaleko Krakova na ulici Aleja 3 Maja.

Na toto miesto sa ľahko dostanete autom, ktoré si môžete požičať aj v Krakove. Alebo môžete ísť autobusom z hlavnej autobusovej stanice v Krakove. Autobusy do Energylandie premávajú každú hodinu.

Otváracie hodiny Energylandia v Poľsku

Energylandia je otvorená denne od 10:00 do 20:00. Myslíte ale aj nato, že vidieť a vyskúšať všetko, čo chcete, bude trvať niekoľko hodín, takže by nebolo múdre prísť až niekedy podvečer. Váš lístok vám umožnil vyskúšať si všetko, čo je v parku.

Vezmite si plavky a pripravte sa na vodné radovánky. Výlet do Energylandie by ste si mali naplánovať od rána, aby ste si mohli všetko vyskúšať. V parku si môžete užiť bezpečnú zábavu, dobrodružstvo a čas na odpočinok a dobré jedenie. V Energylandií nájdete množstvo rozličných dobrých reštaurácií a jedál.

 

Tipy na cestu do Energylandie

 • naplánujte si podrobne svoj deň a príďte skôr
 • ak máte strach z extrémnych dráh, mali by ste ich radšej vynechať
 • do Energylandie môžete prísť autom a jednoducho zaparkovať na parkovisku
 • zoberte si aj plavky
 • deň pred návštevou parku nepite alkohol
Energylandia Water Park
Source: https://energylandia.pl/

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button